ბავშვზე ძალადობის და უგულებელყოფის პრევენცია, გამოვლენა და რეაგირება – სწორედ ამ თემას მიეძღვნა ტრენინგი, რომელიც საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ფონდის (PHF) მულტიდისციპლინურმა გუნდმა, თბილისის მუნიციპალიტეტის სოციალური მზრუნველობის სააგენტოს სოციალური მუშაკებისთვის და ფსიქოლოგებისთვის, 2021 წლის 9-11 დეკემბერს ჩაატარა.
ტრენინგის მთავარი მიზანი იყო მონაწილეთა შორის ბავშვზე ძალადობის შემთხვევების პრევენციის, გამოვლენისა და რეაგირების ინტეგრირებული მიდგომების უპირატესობის შესახებ ცოდნის გაუმჯობესება.
სამდღიანი ტრენინგის ფარგლებში, მონაწილეებს ჰქონდათ შესაძლებლობა მიეღოთ ინფორმაცია და გაეღრმავებინათ ცოდნა ბავშვზე ძალადობის ძირითად საკითხებთან დაკავშირებით, მათ შორის გაცნობოდნენ ისეთ მნიშვნელოვან თემებს, როგორიც არის სექსუალური ძალადობის მსხვერპლი ბავშვი და დამაზიანებელი სექსუალური ქცევა, დამაზიანებელი სექსუალური ქცევის პრევენცია, ტრავმისა და სტრესის ბიო-ფსიქო -სოციალური მექანიზმები და სხვა.
საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ფონდი მადლობას უხდის ტრენინგის მონაწილეებს და თბილისის მუნიციპალიტეტის სოციალური მზრუნველობის სააგენტოს თანამშრომლობისთვის და ნაყოფიერი მუშაობისთვის.